Gelelim Hikayelere (diş hekimi)

MissVioLence

Üye
kartel
Escobar Baronu
Playboy!
Soruyu bulamadım özelden mesajda gelmemiş senden tekrar sor istersen
Googleye "Wish teet" yazıp aratır mısın. Beyazlatıcı jeller var orada satılan onlar hakkında ne düşünüyorsun ?
Birde Türkiyedeki her diş macunu aynı etkiyimi gösteriyor, yani markalar arası performans rekabeti varmı birde varsada önerdiğin hangisi

Googleye "Wish teet" yazıp aratır mısın. Beyazlatıcı jeller var orada satılan onlar hakkında ne düşünüyorsun ?
Birde Türkiyedeki her diş macunu aynı etkiyimi gösteriyor, yani markalar arası performans rekabeti varmı birde varsada önerdiğin hangisi
O internette satılan tüm beyazlatmalar yalan dolan. Beyazlatma diş hekimi tarafından profesyonel yapılan pahalı bir işlemdir gerisi para tuzağıdır suçuda senin diş bu kadar diye sana atarlar.

Diş macunları beyazlatmaz. Bazılarında hassasiyeti gideren maddeler daha fazla üstünde hassasiyet giderici yazar. Sensodyne kullanan bazı hastalarda alerjik reaksiyon gördüm ağız içinde kırmızı lekeler varsa diş macununu değiştirmeyi öneririm bunun dışında bilindik markalar arasında dünya genelinde bi fark yok sadece Türkiyeye özgü bir durum değil. Oral b, ipana falan gibi bilindik markalardan kullanmanı öneririm

MissVioLence

Üye
kartel
Escobar Baronu
Playboy!
O internette satılan tüm beyazlatmalar yalan dolan. Beyazlatma diş hekimi tarafından profesyonel yapılan pahalı bir işlemdir gerisi para tuzağıdır suçuda senin diş bu kadar diye sana atarlar.

Diş macunları beyazlatmaz. Bazılarında hassasiyeti gideren maddeler daha fazla üstünde hassasiyet giderici yazar. Sensodyne kullanan bazı hastalarda alerjik reaksiyon gördüm ağız içinde kırmızı lekeler varsa diş macununu değiştirmeyi öneririm bunun dışında bilindik markalar arasında dünya genelinde bi fark yok sadece Türkiyeye özgü bir durum değil. Oral b, ipana falan gibi bilindik markalardan kullanmanı öneririm
Şöyle düşünelim; Dişlerin genel yapısı sarıdır ancak insanoğlu güzellik açısından beyazlatmak istiyorlar. Benim diş etlerim hassas vede bunun için sürekli olarak fırçalamayı deniyorum fakat vakit bulamıyorum vede arada kaynıyor bazende unutkanlık yaratıyor. Orada satılan ürünler bana göre makyaj türevi vede size görede diş sağlığını bozduğu için istemiyorsunuz gibi geliyor. Yinede belirttiğim gibi markalar arasındaki bu rekabet satış nedeniylemi yoksa gerçekten etkinlik farkı varmı ?

Şöyle düşünelim; Dişlerin genel yapısı sarıdır ancak insanoğlu güzellik açısından beyazlatmak istiyorlar. Benim diş etlerim hassas vede bunun için sürekli olarak fırçalamayı deniyorum fakat vakit bulamıyorum vede arada kaynıyor bazende unutkanlık yaratıyor. Orada satılan ürünler bana göre makyaj türevi vede size görede diş sağlığını bozduğu için istemiyorsunuz gibi geliyor. Yinede belirttiğim gibi markalar arasındaki bu rekabet satış nedeniylemi yoksa gerçekten etkinlik farkı varmı ?
Tamamen rekabet tadını sevdiğin ürünü kullan. Ama diş etin için özel olarak tadı kötü olsada parodontax denemeni öneririm. Ayrıca diş taşı temizliği yaptır iyi bir yerde ve kanasada fırçala diş etlerin iyileşir. Ultra yumuşak fırça kullan curaprox 5460 fırçasını tavsiye ederim. Diş etlerine masaj yaparak fırçala fazla bastırma. Dişler genel yapı gereği sarı değildir rengi kişiden kişiye değişir profesyonel beyazlatma ürünleri dişin kendi rengini açmaz sadece dişin kahve çay sigara vb nedenleri ve farklı renklenme hastalıklarının etkilerini ortadan kaldırır.

MissVioLence

Üye
kartel
Escobar Baronu
Playboy!
Tamamen rekabet tadını sevdiğin ürünü kullan. Ama diş etin için özel olarak tadı kötü olsada parodontax denemeni öneririm. Ayrıca diş taşı temizliği yaptır iyi bir yerde ve kanasada fırçala diş etlerin iyileşir. Ultra yumuşak fırça kullan curaprox 5460 fırçasını tavsiye ederim. Diş etlerine masaj yaparak fırçala fazla bastırma. Dişler genel yapı gereği sarı değildir rengi kişiden kişiye değişir profesyonel beyazlatma ürünleri dişin kendi rengini açmaz sadece dişin kahve çay sigara vb nedenleri ve farklı renklenme hastalıklarının etkilerini ortadan kaldırır.
Şarjlı diş fırçasını öneriyor musunuz onlardan istiyorum vede;

Normal rengi sarıdır ve pürüzlü bir yapısı vardır. Birey yaşlandıkça pulpadan gelip içine nüfuz eden materyaller zamanla rengini daha koyu kahverengi/sarı bir renge dönüştürmektedir.

Sağlık bakanlığınada baktım başlangıcı tam belirtilmemiş, oradada zaman ile sarardığı yazıyor vede pulpa olayı oradada geçiyor

dostum diş hekimi bi arkadaşım bana kendi hazırladığı ve kullandığı bi karışım verdi kumlu bişey ve ayda bir o karışımla fırçalıyorum inanılmaz beyazlatıyor ama formülünü söylemiyor. Senin bildiğin diş beyazlatan maddeler varmı herhangi zararı olmayan ?

MissVioLence

Üye
kartel
Escobar Baronu
Playboy!
Peki çevirmenliğin statüsü yüksek sayılır mı mesela 3-4 dil bilsem ?
Dostum aslında bu olay tamamen zevk vede görüş meselesi. Sen bir aşçı isen kimse sana bakmaz fakat bir cerrah isen tüm kadınlar peşinden koşar.

Şöyle düşün;
Ben seni bir bara götürürsem oradaki herkes parana bakar.
Ben seni eskorta götürürsem senin tipine bakıp yargılar.
Ben seni kütüphaneye götürürsem aklına bakarlar ve para yada tipine göre yargılamazlar.

Kadının ne istediği önemli bu konuda fakat genel olarak bahsedilen ise mesleğin yüksekliğidir. Mesela mekatronik mühendisliği her önüne gelen okuyamaz vede söylediğinde pek bilinmez. Fakat doktor dersen klasik bir meslektir vede herkes tarafından itibar görürsün.

hikayeden diş fırçalamaya nasıl geldik yaa :) meslekin önemi olsada bu oran %20 civarıdadır. bu tamamen girdiğin ortamlarla takıldığın yerlerle ve giyiminle kuşamınla ve en önemlisi dilinle kadınlara hitabınla onlara verdiğin kıymetle onlarla ilgilenmenle alakalıdır. ben lise mezunuyum ve önemli bir mesleğimde yok ama sosyal hayatta emin ol senden .ok daha fazlasını götürmüşümdür. hemde lise mezunu olarak senin meslektaşlarından bile götürdüğüm oldu. kadınlara karşı kibar ve naifsen. nerde ne şekilde espri yapacağını biliyorsan. onlara ilgi gösteriyorsan sana düşmeyecek kadın yoktur

Şarjlı diş fırçasını öneriyor musunuz onlardan istiyorum vede;

Normal rengi sarıdır ve pürüzlü bir yapısı vardır. Birey yaşlandıkça pulpadan gelip içine nüfuz eden materyaller zamanla rengini daha koyu kahverengi/sarı bir renge dönüştürmektedir.

Sağlık bakanlığınada baktım başlangıcı tam belirtilmemiş, oradada zaman ile sarardığı yazıyor vede pulpa olayı oradada geçiyor
Normal rengin sarı olduğunu iddia edemez kimse, herkeste değişir normal renk diye birşey yok ekte örnek bir kartela var. Genelde a2, b1, b2 renginde olur dişler(tecrübeyle sabittir) pulpa içerisinde kan dolaşımı için damarlar vardır aynı zamanda sinirler vardır. Kan damarları dişi besler evet rengini etkiler ancak bu etki vücut dışı etkenlerin(sigara çay kahve vb) etkisi kadar bariz değildir. İkiz kardeşlerden bir tanesini tüm renk veren maddelerden uzak tutalım diğerini çaya kahveye boğalım sadece 1 yıl içerisinde kahve içende gözle görülür sararma olur diğerini anlayamazsın. Pütürlü olması konusuna gelirsek tüm yüzeyler pütürlüdür ama dişlerde bu çok azdır elle ve gözle anlayamazsın mikroskobik delikler bulunur. Eğer parmakla dokunduğunda pürüzlü geliyorsa orada bir sorun vardır(diş gelişim aşamasındayken karşılaşılan bazı sorunlardan kaynaklı veya daha sonradan fiziksel/kimyasal etkilere bağlı olabilir) . Dişler parlak ve ışık geçirgenliği yüksektir. Zaman içerisinde dişlerde mikro çatlaklar ve deformasyon görülür buralara biriken maddeler dişin daha sarı olmasına neden olur. Beyazlatma yapılırken dişin hem damak hem dudak tarafına işlem yapılırsa başarısı artar bunun nedeni dişlerin ışık geçirgenliğinin olmasıdır.

Sararma başlangıç zamanı diye birşey olmaz

Şarjlı diş fırçası sadece titreşimliyse bi sikime yaramaz. Ama oral b gibi döner başlıklıysa güzeldir. Pillileri bi sikime yaramaz şarjlı ve dakikada devir sayısı yüksek olmalıdır. Kullanırken diş etlerine fazla bastırmadan masaj yapman gerekir, ilk kullanımda biraz farklı hissedilir 3-4. Kullanımdan sonra alışılır. He ben şarjlı aldım normalde 6 dk fırçalıyodum bunla 1 dk yeter dersen gene bi sikime yaramaz. En az 6 dk boyunca fırçalaman gerekli.

Ekli dosyalar

dostum diş hekimi bi arkadaşım bana kendi hazırladığı ve kullandığı bi karışım verdi kumlu bişey ve ayda bir o karışımla fırçalıyorum inanılmaz beyazlatıyor ama formülünü söylemiyor. Senin bildiğin diş beyazlatan maddeler varmı herhangi zararı olmayan ?
Kumlu şeyler dişi çizerek beyazlatır bildiğin zımpara etkisi. Al eline kulak pamuğunu dök cifi sür dişine gene beyazlar. Öyle kafaya göre madde karıştırılmaz böyle diş hekimlerinin olması bizim işimize geliyor. O hastalar sonradan bize gelir hep. Öyle ucuz yollu evde hazırlancak birşey olsa emin ol gidip 100 euro malzeme parası vermem kendim yaparım.

hikayeden diş fırçalamaya nasıl geldik yaa :) meslekin önemi olsada bu oran %20 civarıdadır. bu tamamen girdiğin ortamlarla takıldığın yerlerle ve giyiminle kuşamınla ve en önemlisi dilinle kadınlara hitabınla onlara verdiğin kıymetle onlarla ilgilenmenle alakalıdır. ben lise mezunuyum ve önemli bir mesleğimde yok ama sosyal hayatta emin ol senden .ok daha fazlasını götürmüşümdür. hemde lise mezunu olarak senin meslektaşlarından bile götürdüğüm oldu. kadınlara karşı kibar ve naifsen. nerde ne şekilde espri yapacağını biliyorsan. onlara ilgi gösteriyorsan sana düşmeyecek kadın yoktur
Diş Hekimliğinin kadınlar üzerindeki etkisi şudur: hastaya ilgi gösterir yakından dokunur özeline girer. Kadınlarda bu ilgi alakaya ve hekime duyulan saygı nedeniyle ilgi göstermeye başlar. Kimse koltuğa oturduğu an amını açmadı he şunu yaşadım gel bana tak sonra dişlerimi yap diyip para vermeden iş yaptırmak isteyen oluyor ama benim için önce para. Diş hekimliği sosyal bir meslek sürekli olarak farklı insanlarla tanışırsın en iyi artısı bu. Koltuğa oturup sikilmek isteyen her karıyıda sikmiyorum. Belli bir güzelliği bi çeken bişey olması lazım. Siktiğim hastalarım ya çok güzeldir yada bi fantazimi gerçekleştirmek içindir. Örn: türbanlı

katılıyorum kankacım. Beyler yapacağınız muhabbeti sikeyim oldu olacak ağzının fotosunu çek ortodontik tedavi yapsın adam.
Dişçi kardeş, muayenehane yapma burayı hikayele bizi. sarıyoo . hahaha
seviliyorsunuz beyler