Ateizme Doğru

BoJack

Üye
kartel
Escobar Baronu
Playboy!
Merhaba Escobar Ailesinin güzel fertleri ,
Ben Bojack. Forumda tanıyan, bilen, yorumlarımı okuyan birçok kişi vardır. Bildiğiniz üzere bir süredir psikolojik tedavi görüyorum. Bugün son seansıma girip çıktım. Şu an evimde kafamın yarısı boş yarısı dolu olarak oturuyorum. Dolu olan kısımları biraz boşaltmak için yazmaya karar verdim. Konuyu ateizm kategorisine açacaktım ama orası ölü vaziyette. Bu yüzden konuyu konu dışına açıyorum ki daha fazla kişiye ulaşsın.
Bu psikolojik tedavi nasıl başladı derseniz açtığım birkaç konu var. O konuların aslında bayağı bir geçmişi var. Yani aileden ve çevreden gelen bir geçmiş. Lanet olsun öyle geçmişe. Beni bitiren hayatımı neredeyse mahveden geçmiş !
Konularım şunlar ;
https://www.escobarvipforum.club/threads/yaşadığım-paranormal-olaylar.16023/
https://www.escobarvipforum.club/threads/uyandığımda-oda-kapısının-açık-olması.36712/ Bu konuların cevaba kapatılmasını ben istemiştim yönetimden. Çünkü bu tür konular bana daha çok zarar veriyor.
Neyse konumuza dönelim .

Yıllar önce (lise son olması lazım) yine psikoloğa gitmiştim. Ama sınıfta bana deli demesinler diye seanslara devam etmedim. Lakin içten içe kendimi yiyordum. Daha çok korku ve bunalıma giriyordum. Ama bu sefer ne olursa olsun son seansa kadar devam edeceğim dedim. Psikolog bir kadındı. Biraz fazla geniş bir kadındı. Diğer işi de cinsel sorunlarla ilgili seanslar veriyordu. Ben içerideyken dışarı 2 evli yada sevgili çift vardı. İlk seansta kendimi tanıttım sonra yaşadığım olayları eksiksiz anlattım. Her seansta rahatladığımı hissediyordum. Kesinlikle ilaç istemedim. Kendi iradem ve gücümle iyileşmeyi hedeflediğimi söyledim. Anlattım ve tavsiyelerini dinledim. Uyguladım. Kafaya takmadım. Okumaya ve araştırmaya başladım. Hayata bir iki adım geriden bakmaya başladım. Ve bunu yaptıkça iyileştiğimi yüzümün artık güldüğümü anladım.
Peki bunun ateizm ile ne alakası var ?
Okudum derken Kuranın meallerini ve sahih hadisleri okumaya başladım. Okudukça güldüm. Okudukça yeni yeni sorular sordum. Psikoloğun boşalttığı beynim bu sorularla dolmaya başladı. Soruların cevaplarını araştırdım. Yine okudum. Sordum. Her öğrendiğim bilgiden sonra arkama yaslanıp ;
--- Böyle bir şey olabilir mi ? diye sordum. Sordukça sorularım arttı.
Bunu psikologla paylaştım. Az kaldı iyileşiyorsun dedi. Yanii ? dedim. Sen okumaya devam et dedi.
Okudum. Sabahlara kadar hem kitapları hemde internette yazılı olan her şeyi okudum. Kafam iyice karıştı. Olamaz dedim. Sabah namazına yakın hocayı bekledim. Pandemi sürecinde bazen ezan okumuyordu. Ama yolda gördüğüm an yakalayıp kafamdaki soruları sordum. Bana sabit ve kalıplaşmış cevaplar verdi. İkna olmadım. İnanmak istiyorum ama olmuyordu. Müftülüğe gidip not aldığım soruları daha alim denebilecek adamlara sordum. İkna edin beni dedim. Kim geldiyse benim soru zincirime takılıp kalıyordu. 4. sorudan sonra hocalar artık tek tük cevap vermeye başlamıştı. İşte o an anladım. Bunlar bile bilmiyordu dinini !

Ama Bir hocanın bana söylediği bir laf ile ipleri tamamen kopardım..
--- Eğer dini sorgularsan dinden çıkarsın, o yüzden sorgulama ve iman et ! İşte bu laf tüm bu sorularıma cevap oldu.

Elimdeki 3 farklı meal olan Kuranı masaya bırakıp yere uzandım. Sağıma baktım nazar boncuğu, soluma baktım Arapça Allah ve Muhammed yazılı tablo, karşıma baktım uçsuz bucaksız gökyüzü. Yıllarca yaptığımız şeyleri tek tek düşündüm.
Kadınların kapanmasını ama erkeklerin istedikleri gibi giyinip gezmelerini,
Namazların camide sadece erkekler tarafından cemaatle kılınmasını,
Kuranın topluluk önünde sadece erkeklerin okumasını,
Ezanın sadece erkeklerin okuduğunu,
Peygamberlerin sadece erkek olduğunu,
Kadın ve erkeğin bir arada oturamamasını,
Ayın ikiye yarılmasını, denizin açılmasını, tufanı ve birçok şeyi..
Dine inandırılmak için yıllarca korkutulduğumuzu düşündüm. Korkarak iman ettiğimiz Allah'ı düşündüm. Sırf cehenneme gitmemek için ibadet ettiğimizi düşündüm. Yani yaratıcı ile oyun oynadığımızı yada anlaşma yaptığımızı. Her şeyi sadece cennet ve huriler için yaptığımızı düşündüm. İnsanlığımız için değil Cennet için ! Var mı ?

Sonra yıllarca beynimde yer eden o kötü şeyleri sildim attım. Üzerimden tonlarca yük kalktı. Beni kötü yapanın aslında bunlar olduğunu anladım. Keyfim yerine gelmişti.

Artık gerçeği kavrıyorum. Çocukluğumdan beri anlatılan masallara artık gülüyorum. En çok da cinler tarafından ilişkiye zorlanan komşumuza gülüyorum. Aile içindeki ensest ilişkileri saklamak için sıkılan yalanlara gülüyorum. Her sakallıya efendi dediğimiz günlere gülüyorum. Hacı ve hocalara gülüyorum. Dünyanın parasını verip hac yapmaya çalışan insanlara gülüyorum. Kurban kesip buzdolabını dolduran açgöz müslümanlara gülüyorum. Daha çocukken sünnet edilen erkek çocuklara gülüyorum. Madem tanrı bizi kusursuz yarattı neden penisteki deriyi kesmemizi istiyor ? İşte bu soru bile her şeyi açıklıyor.

Artık masallara inanmıyorum ama eskisinden çok sıkı daha Müslümanım. Huzuru imanda değil imansızlıkta buldum.
:);)

Dokmanov

Üye
kartel
Escobar Baronu
Playboy!
Merhaba Escobar Ailesinin güzel fertleri ,
Ben Bojack. Forumda tanıyan, bilen, yorumlarımı okuyan birçok kişi vardır. Bildiğiniz üzere bir süredir psikolojik tedavi görüyorum. Bugün son seansıma girip çıktım. Şu an evimde kafamın yarısı boş yarısı dolu olarak oturuyorum. Dolu olan kısımları biraz boşaltmak için yazmaya karar verdim. Konuyu ateizm kategorisine açacaktım ama orası ölü vaziyette. Bu yüzden konuyu konu dışına açıyorum ki daha fazla kişiye ulaşsın.
Bu psikolojik tedavi nasıl başladı derseniz açtığım birkaç konu var. O konuların aslında bayağı bir geçmişi var. Yani aileden ve çevreden gelen bir geçmiş. Lanet olsun öyle geçmişe. Beni bitiren hayatımı neredeyse mahveden geçmiş !
Konularım şunlar ;
https://www.escobarvipforum.club/threads/yaşadığım-paranormal-olaylar.16023/
https://www.escobarvipforum.club/threads/uyandığımda-oda-kapısının-açık-olması.36712/ Bu konuların cevaba kapatılmasını ben istemiştim yönetimden. Çünkü bu tür konular bana daha çok zarar veriyor.
Neyse konumuza dönelim .

Yıllar önce (lise son olması lazım) yine psikoloğa gitmiştim. Ama sınıfta bana deli demesinler diye seanslara devam etmedim. Lakin içten içe kendimi yiyordum. Daha çok korku ve bunalıma giriyordum. Ama bu sefer ne olursa olsun son seansa kadar devam edeceğim dedim. Psikolog bir kadındı. Biraz fazla geniş bir kadındı. Diğer işi de cinsel sorunlarla ilgili seanslar veriyordu. Ben içerideyken dışarı 2 evli yada sevgili çift vardı. İlk seansta kendimi tanıttım sonra yaşadığım olayları eksiksiz anlattım. Her seansta rahatladığımı hissediyordum. Kesinlikle ilaç istemedim. Kendi iradem ve gücümle iyileşmeyi hedeflediğimi söyledim. Anlattım ve tavsiyelerini dinledim. Uyguladım. Kafaya takmadım. Okumaya ve araştırmaya başladım. Hayata bir iki adım geriden bakmaya başladım. Ve bunu yaptıkça iyileştiğimi yüzümün artık güldüğümü anladım.
Peki bunun ateizm ile ne alakası var ?
Okudum derken Kuranın meallerini ve sahih hadisleri okumaya başladım. Okudukça güldüm. Okudukça yeni yeni sorular sordum. Psikoloğun boşalttığı beynim bu sorularla dolmaya başladı. Soruların cevaplarını araştırdım. Yine okudum. Sordum. Her öğrendiğim bilgiden sonra arkama yaslanıp ;
--- Böyle bir şey olabilir mi ? diye sordum. Sordukça sorularım arttı.
Bunu psikologla paylaştım. Az kaldı iyileşiyorsun dedi. Yanii ? dedim. Sen okumaya devam et dedi.
Okudum. Sabahlara kadar hem kitapları hemde internette yazılı olan her şeyi okudum. Kafam iyice karıştı. Olamaz dedim. Sabah namazına yakın hocayı bekledim. Pandemi sürecinde bazen ezan okumuyordu. Ama yolda gördüğüm an yakalayıp kafamdaki soruları sordum. Bana sabit ve kalıplaşmış cevaplar verdi. İkna olmadım. İnanmak istiyorum ama olmuyordu. Müftülüğe gidip not aldığım soruları daha alim denebilecek adamlara sordum. İkna edin beni dedim. Kim geldiyse benim soru zincirime takılıp kalıyordu. 4. sorudan sonra hocalar artık tek tük cevap vermeye başlamıştı. İşte o an anladım. Bunlar bile bilmiyordu dinini !

Ama Bir hocanın bana söylediği bir laf ile ipleri tamamen kopardım..
--- Eğer dini sorgularsan dinden çıkarsın, o yüzden sorgulama ve iman et ! İşte bu laf tüm bu sorularıma cevap oldu.

Elimdeki 3 farklı meal olan Kuranı masaya bırakıp yere uzandım. Sağıma baktım nazar boncuğu, soluma baktım Arapça Allah ve Muhammed yazılı tablo, karşıma baktım uçsuz bucaksız gökyüzü. Yıllarca yaptığımız şeyleri tek tek düşündüm.
Kadınların kapanmasını ama erkeklerin istedikleri gibi giyinip gezmelerini,
Namazların camide sadece erkekler tarafından cemaatle kılınmasını,
Kuranın topluluk önünde sadece erkeklerin okumasını,
Ezanın sadece erkeklerin okuduğunu,
Peygamberlerin sadece erkek olduğunu,
Kadın ve erkeğin bir arada oturamamasını,
Ayın ikiye yarılmasını, denizin açılmasını, tufanı ve birçok şeyi..
Dine inandırılmak için yıllarca korkutulduğumuzu düşündüm. Korkarak iman ettiğimiz Allah'ı düşündüm. Sırf cehenneme gitmemek için ibadet ettiğimizi düşündüm. Yani yaratıcı ile oyun oynadığımızı yada anlaşma yaptığımızı. Her şeyi sadece cennet ve huriler için yaptığımızı düşündüm. İnsanlığımız için değil Cennet için ! Var mı ?

Sonra yıllarca beynimde yer eden o kötü şeyleri sildim attım. Üzerimden tonlarca yük kalktı. Beni kötü yapanın aslında bunlar olduğunu anladım. Keyfim yerine gelmişti.

Artık gerçeği kavrıyorum. Çocukluğumdan beri anlatılan masallara artık gülüyorum. En çok da cinler tarafından ilişkiye zorlanan komşumuza gülüyorum. Aile içindeki ensest ilişkileri saklamak için sıkılan yalanlara gülüyorum. Her sakallıya efendi dediğimiz günlere gülüyorum. Hacı ve hocalara gülüyorum. Dünyanın parasını verip hac yapmaya çalışan insanlara gülüyorum. Kurban kesip buzdolabını dolduran açgöz müslümanlara gülüyorum. Daha çocukken sünnet edilen erkek çocuklara gülüyorum. Madem tanrı bizi kusursuz yarattı neden penisteki deriyi kesmemizi istiyor ? İşte bu soru bile her şeyi açıklıyor.

Artık masallara inanmıyorum ama eskisinden çok sıkı daha Müslümanım. Huzuru imanda değil imansızlıkta buldum.
:);)

''O yüzden sorgulama ve iman et..''

Bu bile yeterlidir...

''Gözleri kör; Kulakları tıkalı bir insan kukla ve köle olmaktan öteye gidemez.''

Muhafız

✪ Yönetim Kurulu Başkanı ✪
Co-Admin
Bu kadar kusursuz ve mükemmel olan bir eko sistemin doğanın yaratıcısız olduğunu düşünmüyorum. Bana göre bir tanrı var. Ama dinler konusunda aynı fikiri taşımıyorum. Kur'an'ı Kerim indirileli asırlar olmuş şimdi bunun günümüze kadar değiştirilmeden yüzde yüz orijinal vaziyette geldiğini nereden bilebiliriz? Belki insanlar götünden uyduruk şeyler yazdı olamaz mı? İstersen krem peynire tap önemli olan nasıl mutlu ve huzurlu olduğundur. Her müslüman huzurlu ve mutlu olmadığı gibi her ateistte huzurlu ve mutlu değildir çünkü onların derdi dinsel değil başka nedenlerdir.

Aynı süreçten ben de geçtim. Liseye kadar tanrıya inanmamak diye bir kavram olduğunu bile bilmiyordum.

3ün1i

Üye
kartel
Escobar Baronu
Hepimiz aynı yoldan geçtik ama bende psikolojik bir sıkıntı yoktu.

Ama sıkıntılar bitmedi. İyi tanımadığın hiçkimseyle dini ve politik sohbete tartışmaya girme. Kaybedersin

ldbrac

Üye
kartel
huzuru camide de bulabilirsin kilisede de tapınakta da. islam, yahudilik, hristiyanlık hiç biri önemli değil. imanlı din mensuplarının hepsi mutlu ve huzurlu olabilir. imansız ateistlerin de hepsi mutlu ve huzurlu olabilir. insanın içinde bitiyo herşey. o yüzden din diye bişey yoktur. sadece sen varsın. kendine iyi davran

normlife

Üye
kartel
Khlysty mezhepine davet edeyim hepinizi :D binyıllardır insan bişeye inanmak istemiş geriye dönüp baktığımmızda her toplumun kendine ait en az bi tanrısı olduğunu görüyoruz birşeye inanmamakda aslında bişeye inanmaktır bence sanırım cevabını bi 50-60 yıla öğrenicez ama tanrının varsa bile bizim ona ibadetimizle bizi yargılıcağını dşünmüyorum bizim diğer insanlara yaptıklarımızla yargılar yoksa zaten sorgılıcak bişi yok

K

kterdogan

Silik
Eline sağlık öncelikle,
Bence din konusu artık sadece kendini belli etmek isteyen insanlar için sorun ben türkiyenin %80'inin falan sadece müslümanım dediğini varsayıyorum çünkü çevremde olan kimse müslümanlığı tam olarak yaşamıyor sadece müslümanız işte diyip geçiyoruz yukarda muhafızın dediği gibi önemli olan nasıl huzurlu olduğun kime inandığının önemi yok.

Peki kardeşim merak ediyorum, hangi sistem odundan yapraktan bizim nefes alışımızı oksijen akışını sağlayabilir, hangi sistem bizi topraktan ekilen mahsüllerle doyurabilir hiç düşünmüyor musun yerin altına petrol koyup hayatımızı kolaylaştıran bir tanrının olduğunu ve gerçekten şuna inanıyor musun bu dünyaya amaçsız olarak geldiğini?

Hala sorunların devam ediyorsa bana Özel mesaj at yardımcı olabilirim. Bende uğraştım bu işlerle, cin dediğimiz varlıkları kendi gözümle gördüm. Nasıl acınası varlıklar olduğunu bilseniz aslında, yaptıkları oyunların ne kadar çocukca olduğunu bilseniz hahah kendi gözlerimle bir sürü şey deneyimledim. Ve öyle karar verdim bir tanrının varolduğuna. Sorusu olanı mesaj kutuma beklerim.

Kayipturk

ben sana mecburum sen yoksun
Üye
kartel
Escobar Baronu
Bir tanri varmı bilemeyiz ama varsa da bizler onun için sadece birer piyonuz kos kocaman samanyolu gezegenin de ufacık birşeyiz belki tanri bizi unutmuş bile olabilir ben bugüne kadar sorgulayipta tekrar dinine sadık olan birine rastlamadim kim sorguladiysa dinden uzaklaştı topluluğun en büyük sorunu sorgulamamak aslın da insanlik olarak herşeyi sorgulasaydık çok farklı bir dünya da yaşıyor olabilirdik