İnsanlar neden aptaldır?

Herkese merhaba farkındalığınızı merak ettiğim için sordum. insanları aptallaştıran şey nedir? Ve neden aptal olarak yaşamaktan mutluluk duyarlar.

Ü

Üye silindi 2177

Silik
aptallık kişiye göre değişken bir şeydir bana göre, mesela toplumumuzda mat bilmeyen aptal sayılır. (istisnalar elbette vardır.) ancak başka bir yerde başka şey aptallık sayılabilir. o yüzden net bir şey söylemek mümkün değil

dupreeh

Üye
kartel
Bakiyorum etrafa hep köylü kurnazı,cahil ama egosu tavan insanlar toplumumuz böyle bunlar hep akilli ve bilgili insanların susmasindan çünkü insan ne kadar bilgili ve kültürlü olursa o kadar mütavazi oluyor,mütavazi olmasalar yolda yuruyecek insan kalmaz utancindan

Jbadak2

Üye
kartel
Escobar Baronu
Aptallık bana kalırsa insanın ortalama 50-60 yıllığına geldiği şu dünyada o kadar imkan(maddi değil teknolojik açıdan),bilgi,kültür,mekan varken hayatlarının sonuna kadar kendilerini az sayıda insana açması,anadan babadan öğrenilen bilgiye (siyasi,tarihi,özellikle dünya tarihi,kültürel tabular vb) gönülden inanılması, kendisini ufacık bir coğrafyaya hapsetmesi, kendini geliştirmek yerine ülkemdeki büyük bir aptal kesim olarak sınıflandıracağım memur sınıfına özenmesi ve kadro alıp yan gelip yatarak üstüne birde çocuk yapıp kendisi gibi işe yaramaz bir yaratığı daha dünyaya getirmesi. Bence aptallığın tanımı bu.

Aptallık bana kalırsa insanın ortalama 50-60 yıllığına geldiği şu dünyada o kadar imkan(maddi değil teknolojik açıdan),bilgi,kültür,mekan varken hayatlarının sonuna kadar kendilerini az sayıda insana açması,anadan babadan öğrenilen bilgiye (siyasi,tarihi,özellikle dünya tarihi,kültürel tabular vb) gönülden inanılması, kendisini ufacık bir coğrafyaya hapsetmesi, kendini geliştirmek yerine ülkemdeki büyük bir aptal kesim olarak sınıflandıracağım memur sınıfına özenmesi ve kadro alıp yan gelip yatarak üstüne birde çocuk yapıp kendisi gibi işe yaramaz bir yaratığı daha dünyaya getirmesi. Bence aptallığın tanımı bu.
Eninde sonun da sonu olan bir yaşam için onca sıkıntıya girmeye değermi birşeyler için çabalamaya ? Düşünsene hayatının büyük bir zamanını gereksiz arzularını yerine getirmek için her zaman daha fazlası için zamanını öldürüyorlar ama isteklerin sonu yok. ölüm var . o yüzden yapmaya değer birşey yok bunları bilip intihara da gerekyok (inanan içinde inanmayan içinde saçma) o yüzden bence gelişim ruhsal olmalı konudan konuya atlamışım biraz :)

insanlar aptal aga ama bazıları az bazıları harbiden çok aptal yani anlıycağın mandafol gerizekalı öküz eşek mal her ne diyosan işte , he sebebine gelicek olursakta takıntılarından kurtulamayan Kişiler şahıslar modeller gerçek zekasını hiç bi zaman tam anlamıyla kullanamıyo zaten . Vay lele vay

dispanzer

R.I.P DWT
Üye
kartel
Escobar Baronu
Sosyal medyadaki popülaritesi ile saygınlık kazanacağını düşünen insanlar, tinder kullanarak aşkı bulacağını sananlar, moda bu diyip kendisine yakışmayan şeyleri sırf çoğunluk giyiyor diye giyenler. Benim gözümde net aptaldır. Asla ideolojilerine önem veremem, konuşurken asla uzun konuşmalarına katlanamam.

Doğal seçilim artık işlemiyor. Eski çağlara baktığında zeki ya da güçlü değilsen avlanamaz beslenemez evlenemezdin bi köşede geberip giderdin. ama şuan kapitalizm dediğimiz sistem en zekiye de en aptala da asgari yaşama fırsatını veriyor

Doğal seçilim artık işlemiyor. Eski çağlara baktığında zeki ya da güçlü değilsen avlanamaz beslenemez evlenemezdin bi köşede geberip giderdin. ama şuan kapitalizm dediğimiz sistem en zekiye de en aptala da asgari yaşama fırsatını veriyor
Başkan yorumunu beğendim süper.

İnsanlar üretim ilişkilerinden dolayı aptaldır hocam. Sermayenin korunumu için lümpen proletaryanın önemi büyüktür. Aptal kesim var oldukça üretim ve tüketim devam eder.

3ün1i

Üye
kartel
Escobar Baronu
İnsanlar aptal felan değildir. Çoğunluğu en azından senin gibi descartes felan okuyup zamanı boş işlerle geçirmez zira felsefe karın doyurmaz.
Yoksa aptal sandıkların işin ucunda para olduğunu görse sabah akşam descartes john locke okuyup sabahlara kadar bira eşliğinde diyalektik materyalizm tartışabilirler ama bunun ne kendilerine nede topluma bir faydası yoktur.

İnsanlar aptal felan değildir. Çoğunluğu en azından senin gibi descartes felan okuyup zamanı boş işlerle geçirmez zira felsefe karın doyurmaz.
Yoksa aptal sandıkların işin ucunda para olduğunu görse sabah akşam descartes john locke okuyup sabahlara kadar bira eşliğinde diyalektik materyalizm tartışabilirler ama bunun ne kendilerine nede topluma bir faydası yoktur.
Pek kitap okumam kendim dendir sözlerim. nedir ozaman dolu olan iş ?

A

Agent Smith

Silik
insanlar aptaldır çünkü birilerinin gelip onlara hazır cevaplar sunmasını beklerler..kendilerine onlara yol gösterecek bir mentor bir lider ararlar.. aslında hiçbir şeyin kesin bir cevabının olmadığını insanoğlunun hala anlam arayışında olduğunu bir türlü içlerine sindiremezler.. . kendi başlarına bir mesele üzerine akıl yürütme becerilerini yitireli çok olmuştur. bu yetenekleri aile çevre ve kalitesiz eğitim sistemi tarafından törpülenmiştir ve bir türlü uyanamazlar... eğer onları öz eleştiriye ve kendi akıllarını kullanmaya teşvik edecek olursanız da konuyla alakası olmayan noktalar üzerinden size saldırmaya çalışırlar vs...

A

Agent Smith

Silik
felsefe karın doyurmaz zaten.. fonksiyonu bu değil. para kazanmak da değil... nereden çıkardın? çok abuk bir yaklaşım kusura bakma...
bir insanın kendine ve topluma faydalı olmasını sağlayacak olan şey ne tam belli değil bu yazdığında.. paragöz olmak ve ne olursa olsun maddi kar elde etmek mi?

saçmalamak bedava diye bu kadar da dibine vurmak ayıp xD

Moderatör tarafında düzenlendi:

Marinetti

Üye
kartel
Escobar Baronu
Playboy!
aptal insanlar sorgulamazlar ..kuşku duymazlar.. önüne ne koysan onu sindirip yutarlar .. onların yanlışları yoktur . her zaman doğruları bilir doğruları söylerler